Jakość mówi za siebie – nagrody ebm-papst

Nowy zakład produkcyjny Hollenbach nagrodzony znakiem "Good Practice in Energy Efficiency"

W lutym 2010 r. nowy energooszczędny zakład, wybudowany przez ebm-papst w Mulfingen GmbH & Co. KG, został wyróżniony przez niemiecką agencję energetyczną Deutsche Energie-Agentur (dena), znakiem "Good Practice in Energy Efficiency" w kategorii budynków energooszczędnych. Znak "Good Practice in Energy Efficiency" przyznawany jest przez dena za osiągnięcia i inwestycje, mające wpływ na oszczędność wykorzystania i obniżenie ogólnego zużycia energii. Nasza energooszczędna inwestycja stanowi wkład w konserwację zasobów i ochronę klimatu. Wszystkie inwestycje wyróżnione znakiem Good Practice opisane są szczegółowo w Internecie na stronie www.good-practice-label.de.

Wzory do naśladowania. Za 2009 r. ebm-papst otrzymuje nagrodę "Ehren-Victor"

Za swoje zaangażowanie w pracy społecznej w dziedzinie sportu i kultury firma ebm-papst otrzymała nagrodę "Ehren-Victor" przyznawaną przez wirtemberske stwarzyszenie młodzieżowych klubów sprtowych w Badenii Wirtembergii (Württembergische Sportjugend, WSJ) za rok 2009. Oprócz zorganizowania maratonu i mistrzostw halowych ebm-papst, firma wspiera rownież transparentami reklamowymi szkółkę sportową siatkówki w Hohenlohe, młodzieżowy zespół piłki nożnej FSV Hollenbach, ligowy zespół Triathlon-Bundesliga w Freudenbach, zespół młodych gimnastyków w LG Hohenlohe oraz wiele innych klubów.

ebm-papst jest charakterystycznym obiektem w Land of Ideas (Krainie Pomysłów)

ebm-papst, wiodący światowy producent wentylatorów i silników, znowu został nagrodzony w ogólnonarodowym niemieckim konkursie "365 Landmarks in the Land of Ideas" („350 charakterystycznych obiektów w Krainie Pomysłów“) za rok 2010 r. Jury przekonał system "LambdaConstant", opracowany przez niemiecki zakład w Landshut. ebm-papst stworzył układ sterowany mikroprocesorem, który zapewnia utrzymanie zawsze stałego składu mieszanki gazu i powietrza, a więc optymalne spalanie w nowoczesnych palnikach ogrzewaczy gazowych. Oficjalna ceremonia wręczenia nagród planowana jest na 11 maja 2010 r. w kampusie Landshut - miasta ebm-papst.

HyBlade® wśród nagrodzonych na Targach Handlowych MATERIALICA, nagroda za projekt i technologię

W dniu 13 października 2009 r. po raz siódmy rozdano nagrody za projekt i technologię (Design + Technology Award) przyznawane z okazji Targów Handlowych MATERIALICA w Monachium. Nagroda ta stanowi gwarancję doskonałego innowacyjnego projektu lub osiągnięć inżynieryjnych i przyznawana jest w kategoriach: materiału, powierzchni lub technologii, produktu, wydajności CO2 oraz studentów. W kategorii „Wyroby“ jury przekonała seria wentylatorów osiowych ebm-papst HyBlade®. Nagrodzono ich wysoką sprawność energetyczną i znacznie obniżony poziom hałasu podczas pracy.

Nagroda za technologię chroniącą środowisko przyznana w Badenii-Wirtembergii w 2009 roku

W dniu 24 czerwca 2009 r. Minister Ochrony Środowiska Tanja Gönner wręczała pierwsze ogólnokrajowe nagrody za szczególnie innowacyjne technologie, chroniące środowisko.
Zaprezentowane produkty stanowią przekonywujący dowód na to, iż poszczególne firmy grają w Europie pionierską rolę w ochronie klimatu i środowiska oraz zasobów naturalnych. Nagrody przyznawano w czterech kategoriach: "Efektywność wykorzystania energii", "Efektywność wykorzystania materiału", "Zmniejszenie emisji zanieczyszczeń, przeróbka i usuwanie zanieczyszczeń " oraz "Technologia pomiarów i kontroli procesów“.
W kategorii „Efektywność wykorzystania energii“ drugie miejsce zajęła seria wentylatorów osiowych ebm-papst EC HyBlade®. Dalsze informacje podano na stronie internetowej www.umwelttechnikpreis.de

Nagrodę za oszczędność energii w 2009 r. otrzymał ebm-papst

Na Targach Hanowerskich ebm-papst został wyróżniony nagrodą za oszczędność energii Energy Efficiency Award 2009. Nagrodę tę przyznano za nowy zakład w Mulfingen-Hollenbach, w którym wdrożono nowe rozwiązanie, polegające na ogrzewaniu wszystkich pomieszczeń zakładu ciepłem odpadowym z produkcji. Przy wyborze elementów składowych zwrócono szczególnie uwagę na to, aby były to technologie nowoczesne i energooszczędne. Umożliwiło to zmniejszenie kosztów energii o 91 procent.

ebm-papst jest charakterystycznym obiektem w Land of Ideas.

ebm-papst jest charakterystycznym obiektem w Land of Ideas, wybranym w 2009 r. w ogólnoniemieckim konkursie "365 charakterystycznych obiektów w Land of Ideas". Inicjatywę tę podjęto z okazji mistrzostw świata w piłce nożnej w 2006 r., aby podkreślić mocne strony Niemiec jako miejsca prowadzenia działalności gospodarczej. Nagrodę za innowacyjny projekt dostała seria wentylatorów HyBlade® z ebm-papst. Oprócz mniejszego zużycia energii, ten najnowszy produkt pracuje ciszej, ponieważ w plastikowe łopatki wentylatora wprowadzono aluminiowe wzmocnienia. Ceremonia wręczenia nagród miała miejsce 16 czerwca 2009 r. w nowej montowni w Hollenbach.

Nagroda za ochronę środowiska w kategorii „Przemysł“

Na uroczystej ceremonii wręczenia nagród 9 grudnia 2008 w Nowym Zamku w Stuttgarcie ebm-papst otrzymał ustanowioną przez rząd Badenii-Wirtembergii nagrodę za ochronę środowiska. ebm-papst został wyróżniony za swoje osiągnięcia w kategorii „Przemysł“, a w szczególności za wszechstronne wdrożenie ochrony środowiska we wszystkich dziedzinach działalności firmy. Przykład ebm-papst potwierdza fakt, iż wyroby można produkować, nie naruszając ekologicznej równowagi w sposób zarówno ekonomiczny jak i chroniący jej zasoby.

"Oskar za elektronikę " dla ebm-papst St. Georgen

W konkursie electronica 2008 zakład ebm-papst ze St. Georgen otrzymał nagrodę Elektra 2008 w kategorii "Bierny i elektromechaniczny produkt roku " za 5300 wysokowydajnych i kompaktowych wentylatorów S-Force. Nagroda ta, uważana za Oskara w przemyśle elektronicznym, wręczana jest rokrocznie, od sześciu lat firmom, które spełniają najwyższe normy techniczne i swoimi innowacjami wspierają postęp w przemyśle.

ebm-papst otrzymał w 2008 r. nagrodę ASERCOM za oszczędność energii

W tym roku Stowarzyszenie Europejskich Producentów Sprężarek i Układów Sterowania do Chłodziarek (ASERCOM) ponownie zaprezentowało nagrodę za energooszczędność - "ASERCOM Energy Efficiency Award". W trakcie sympozjum zorganizowanego przez ASERCOM i EPEE w Norymberdze 14 października 2008 r. Michael Müller MdB sekretarz stanu w Federalnym Ministerstwie Ochrony Środowiska wręczył nagrodę firmie ebm-papst. O przyznaniu nagrody zadecydowały dwa produkty, które przyczyniły się do oszczędności energii. W dziedzinie technologii chłodnictwa i klimatyzacji wentylatory osiowe HyBlade® z technologią EC oraz nowe wentylatory energooszczędne.

Wentylatory HyBlade® otrzymały nagrodę za materiał - iF material award 2008

W 2008 r. na Targach Przemysłowych w Hanowerze nowy wentylator osiowy HyBlade® został wyróżniony nagrodą za materiał „iF material award 2008”. Hybrydową konstrukcją HyBlade®, wynalazczą i aktualnie jedyną w swoim rodzaju, ebm-papst rewolucjonizuje technologię wentylatorów osiowych. HyBlade® łączy w sobie stabilność bardzo wytrzymałego stopu aluminiowego z lekkością i nieograniczonymi możliwościami formowania plastiku zbrojonego włóknami szklanymi. Dużo mniejszy ciężar i geometria wentylatora, dająca się dostosować do optymalnej aerodynamiki znacznie zwiększają efektywność wentylatorów HyBlade® w różnych zastosowaniach.

Nagroda Elektra za innowacyjny wrób

"Międzynarodowy zespół uhonorował nas tą nagrodą ze względu na duże zalety naszych nowych podwójnych wentylatorów odśrodkowych EC, stosowanych w autobusach i innych pojazdach komercyjnych," powiedział Rolf Hollenbach dyrektor handlowy sprzętu samochodowego ebm-papst w Mulfingen, opisując najnowszą nagrodę za energooszczędne, elektronicznie komutowane silniki i wentylatory. Firma otrzymała w 2005 r. europejską nagrodę przemysłu elektronicznego za innowacyjny produkt (Elektra Product Innovation Award), zaprezentowany przez brytyjski magazyn handlowy "Electronics Weekly".

Nagroda za najlepszy nowy produkt

Nowe giganty energooszczędności z ebm-papst zostały ponownie wyróżnione nagrodą za „Najlepszy Nowy Produkt” w 2005 r. W trakcie bostońskiego zjazdu i wystawy, zorganizowanej przez powszechnie szanowanych producentów odkurzaczy (CleanRooms Contamination Control Technology, CCT), wentylatory EC z ebm-papst otrzymały jedną z nagród za innowację. Energooszczędne silniki ebm-papst zyskały wśród uczestników zjazdu największe uznanie w kategorii wyrobów gotowych do użytku, dających klientom najwięcej korzyści.

Nagroda za "produkt najbardziej przyjazny środowisku”

ebm-papst otrzymał jeszcze jedną nagrodę za silniki i wentylatory EC- giganty oszczędności energii: jury rzeczoznawców z brytyjskiego magazynu handlowego, poświęconego chłodnictwu i klimatyzacji (Refrigeration and Air Conditioning Magazine) przyznało nagrody Przemysłu Chłodniczego za 2004 r. energooszczędnym silnikom i wentylatorom, uznanym za wyrób najbardziej przyjazny środowisku, stosowany w chłodnictwie.

Nagroda za "wentylator roku"

Angielski magazyn handlowy H & V nagrodził w maju 2004 r. wentylatory EC z ebm-papst tytułem „wentylatora roku”.

Nagroda za "najbardziej innowacyjny wyrób roku"

W styczniu 2004 r. energooszczędne wentylatory EC ebm-papst otrzymały nagrodę American Society of Heating, Refrigeration and Air-conditioning Engineers (Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów Ogrzewania, Chłodnictwa i Klimatyzacji ASHRAE) za ''najbardziej innowacyjny wyrób roku ". Nagrodę tę przyznano w kalifornijskim Anaheim w kategorii wentylatorów i dmuchaw.